Niemal rok po terminie. Żłobek nr 2 przyjmie pierwsze dzieci

Październik-listopad 2019 – taka miała być pierwotna data uruchomienia drugiego w Pile oddziału żłobkowego. Ostatecznie, po licznych perturbacjach pierwsze dzieci zostaną przyjęte 1 września.

Po raz pierwszy data uruchomienia drugiego oddziału żłobkowego pojawiła się w minione wakacje. Z dużą rezerwą, ale podano wówczas, iż jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wówczas zostanie on uruchomiony w okolicy października-listopada 2019. Ostatecznie nic nie poszło zgodnie z planem i już pod koniec minionego roku przyznano, że opóźnienia mogą wynosić wiele miesięcy. Później sprawę skomplikował także koronawirus. Dziś wiemy już jednak, że oddział w końcu zostanie uruchomiony.

  • Kilka tygodni temu informowaliśmy o zakończeniu adaptacji pomieszczeń dla Żłobka nr 2. Dzisiaj udostępniamy świeże zdjęcia z tego miejsca. Od 1 września znajdzie tam opiekę 34 dzieci – poinformował Bartosz Mirowski z Urzędu Miasta Piły.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Piła stawia na Maluchy”. Zdobyte dofinansowanie wyniosło prawie 1 600 000 złotych. Pieniądze te pozwoliły na dostosowanie obiektu do potrzeb najmłodszych pilan, zakup zabawek i niezbędnego wyposażenia oraz na obniżenie opłaty za pobyt w żłobku z 338 do 150 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *