Nowy trener i zawodniczki w PTPS

Spore zmiany kadrowe w PTPS Piła. Po rozstaniu z trenerem Jackiem Pasińskim zdecydowano się na podjęcie współpracy z Hiszpanem Guillermo Naranjo Hernández, aktualnym trenerem reprezentacji Grecji. Od razu podpisano też pierwsze kontrakty z nowymi zawodniczkami.

 

Kilka dni temu poinformowano o podpisaniu umowy z hiszpańskim trenerem. Guillermo Hernández ma 41 lat i pochodzi z Hiszpanii. W poprzednim sezonie był szkoleniowcem rumuńskiej drużyny CSM Targoviste Women. Wcześniej, przez trzy sezony prowadził drużynę Allianz MTV Stuttgart, z którą trzy razy sięgnął po wicemistrzostwo Niemiec, jednocześnie zdobywając dwa Puchary Niemiec.

 

Jednocześnie podpisywane są kontrakty z zawodniczkami, które w nowym sezonie reprezentować będą barwy pilskiego klubu. Zaczęło się od zawodniczki, którą szkoleniowiec dobrze zna z prowadzonej przez siebie reprezentacji Grecji. Olga Strantzali, bo o niej mowa występuje na pozycji przyjmującej. Greczynka ma 22 lata i mierzy 185 cm, w ostatnim sezonie grała w zespole francuskiej Ligue 1, z którym sięgnęła po mistrzostwo Francji. Wcześniej Strantazli przez dwa sezony grała w University of Miami Hurricanes.

 

Do składu dołącza także zaledwie 19-letnia Karolina Portalska. W poprzednim sezonie Portalska broniła barw MKS Polski Cukier Muszynianka Muszyna, a w sezonach 2015/2016 i 2016 /2017 występowała w KS Pałac Bydgoszcz. Nowa libero Enei PTPS Piła ma na swoim koncie wiele sukcesów w kategoriach młodzieżowych. W sezonie 2013/2014 wraz z koleżankami z KS Pałacu Bydgoszcz sięgnęła po pierwszy w historii klubu tytuł Mistrzyń Polski Młodziczek, a Karolina Portalska została wybrana MVP turnieju finałowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *