sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie rejsy Gordaliny

Pozwolenie na wykonywanie rejsów przez pilski tramwaj wodny wygasa 15 września. Jeśli więc ktoś nie zdążył jeszcze przetestować nowej pilskiej atrakcji turystycznej, ma na to tylko kilka dni.

 

Gordalina zabierała pasażerów w rejsy po Gwdzie od końcówki maja. W tym czasie podczas niemal każdego rejsu pokład był zajmowany przez komplet dwunastu pasażerów. To maksymalna liczba osób, jakie można było wpuścić na statek, dlatego też na przystaniach wodnych, na których zatrzymywała się Gordalina z reguły tworzyły się spore kolejki.

 

Ostatnie dni nie powinny stanowić wyjątku. Gordalina może bowiem kursować jeszcze tylko przez niespełna dwa tygodnie, a to oznacza, że w tym czasie spora grupa osób będzie chciała jeszcze skorzystać z tej atrakcji. Kolejna okazja nadejdzie dopiero w przyszłym roku, bowiem rejsy ponownie zostaną wznowione w maju.

 

Być może jednak w nowym sezonie pasażerów będzie czekać niespodzianka. Duże zainteresowanie tramwajem wodnym sprawiło bowiem, że realną wersją wydaje się zakup kolejnego statku lub przynajmniej zwiększenie częstotliwości rejsów tego, który już funkcjonuje w naszym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *