Oświadczenia majątkowe: większy majątek prezydenta, ale też nowy kredyt

Około 3,3 mln zł wynosi aktualny majątek prezydenta Piotra Głowskiego oraz jego żony Magdaleny – wynika z oświadczenia majątkowego, które obowiązkowo co roku składają samorządowcy. W porównaniu z poprzednim rokiem prezydent Piły zwiększył swój zasób nieruchomości o 39-metrowe mieszkanie, którego wartość wyceniono na 500 tys. zł. Ubyło jednak gotówki i pojawił się kredyt hipoteczny. 

Obowiązkowe oświadczenia majątkowe złożyli już nie tylko prezydent Piły Piotr Głowski, ale także jego zastępcy, dyrektorzy wydziałów czy prezesi spółek miejskich i jednostek organizacyjnych podlegających gminie Piła. Z oświadczenia prezydenta Piotra Głowskiego wynika, że w porównaniu z poprzednim rokiem zmian jest niewiele. Przede wszystkim pojawiło się 39-metrowe mieszkanie o wartości około 500 tys. zł. Prawdopodobnie to właśnie ten zakup zmusił prezydenta Piły oraz jego małżonkę do zaciągnięcia kredytu hipotecznego na kwotę 243 tys. zł, a także do sięgnięcia do własnej kieszeni, bo z konta w ciągu roku ubyło aż 230 tys. zł – w 2019 roku było to 380 tys. zł, a obecnie jest to 150 tys. zł. 

Nie zmienia się z kolei stan posiadania pozostałych nieruchomości. Prezydent wciąż jest współwłaścicielem domu o wartości 1,4 mln zł, mieszkania wycenianego na 200 tys. zł, gospodarstwa rolnego, którego wartość szacuje się na 300 tys. zł, mieszkania wartości 700 tys. zł oraz działki rolnej nieznanej wartości.

Prezydent jest także współwłaścicielem trzech samochodów: Nissan Qashqai 2011, Citroen C3 2006, Nissan Navara 2004. 

Jeśli chodzi o dochody to w 2020 roku prezydent wykazał 150 tys. zł z tytułu piastowanego stanowiska, 19 tys. zł z uprawy leśnej, 26 tys. zł z najmu i dzierżawy 26 tys. zł oraz 2 tys. zł dochodu zagranicznego. Z kolei jego żona odnotowała 1 700zł z tytułu działalności wykonywanej osobiście, 137 tys. zł w ramach Wspólnej Polityki Rolnej oraz 26 tys. zł z najmu i dzierżawy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *