sobota, 13 lipca, 2024

Panie zdobyły 30 tys. zł na remont szpitala

Matki-wariatki dały radę. Grupa, która przekroczyła właśnie 5 tysięcy członków zdobyła 30 tys. zł w jednym z konkursów grantowych. Pieniądze zostaną wykorzystane do remontu sal na oddziałach dziecięcych pilskiego szpitala.

 

Panie od kilku tygodni walczyły o grant od Fundacji Aviva, która dała szansę organizacjom pozarządowym oraz grupom nieformalnym. Te zgłaszały swoje pomysły, a następnie musiały przekonać do nich internautów, którzy pomagali dwojako: oddając głosy oraz przekazując środki na dane inicjatywy.

 

Ta zgłoszona przez matki-wariatki zakładała remont sal na oddziałach dziecięcych pilskiego szpitala. Działania zresztą cały czas trwają, bo panie nie czekając na wyniki konkursu odmalowały już pierwsze sale, a dla kilku kolejnych znalazły już sponsorów. Teraz 30 tys. zł do puli dorzuca Fundacja Aviva.

 

– To się dzieje naprawdę. Niech ktoś nas uszczypnie – napisała Patrycja Kujawa, jedna z liderek grupy po ogłoszeniu wyników. – Mamy 30 tys. zł dla naszego pilskiego szpitala, dla naszych małych pacjentów, dla naszych dzieci.

 

Projekt matek-wariatek znalazł się w gronie czternastu nagrodzonych, które uzyskały od niespełna 5 do 45 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *