piątek, 19 lipca, 2024

Parking przy dworcu już dostępny

Jeszcze niedawno przejazd z Zygmunta Starego przez tory przy dworcu głównym był otwarty tylko dla wybranych. Teraz korzystać z niego mogą już wszyscy. Jednocześnie mocno zmieniły się zasady tam panujące, z którymi warto się zapoznać.

 

Parking na kilkadziesiąt miejsc, który znajduje się przy samym budynku dworca kolejowego z pewnością mocno ułatwi życie wielu podróżującym, którzy będą mogli pozostawić tam swoje auta. Dojazd do niego jest już możliwy przez przejazd kolejowy utworzony od strony ulicy Zygmunta Starego.

 

Jeszcze kilka miesięcy temu był to przejazd służbowy, szlaban był opuszczony niemal przez cały czas, a w górę wędrował tylko, gdy z przejazdu chciały skorzystać uprawnione do tego pojazdy. Teraz niemal wszystkie zasady zostały odwrócone do góry nogami – przejazd jest dostępny dla wszystkich kierowców, a szlaban będzie w górze przez większość czasu. Opuszczany będzie jedynie, gdy do przejazdu będzie zbliżał się pociąg.

 

Co więcej sam przejazd wykonano w dość ciekawej technologii, z wykorzystaniem m.in. zużytych opon. Różnicę kierowcy poczują z pewnością przejeżdżając przez tory w stronę parkingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *