piątek, 19 lipca, 2024

Pijany kierowca uciekł po stłuczce. Za kółkiem usiadł kolega…również pijany

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Szydłowo, którzy odpowiedzą za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich może otrzymać dodatkowo 30 tysięcy złotych grzywny za doprowadzenie do kolizji oraz jazdę bez wymaganych uprawnień.

Późnym wieczorem, w niedzielę 20 marca bieżącego roku dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o kolizji, do której doszło na terenie Szydłowa. Sprawca zdarzenia nie zatrzymał się i uciekł z miejsca. Dzięki zaangażowaniu świadków, funkcjonariusze w szybki sposób ustalili sprawcę, a na dodatek ujawnili dwa przestępstwa.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostatecznie zatrzymali dwóch mężczyzn. Byli to mieszkańcy sąsiedniej miejscowości w wieku 57 oraz 59 lat. Najpierw pojazdem kierował młodszy z nich. Mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu doprowadził do kolizji w Szydłowie, skąd podjął ucieczkę. Dojeżdżając do swojego domu wysiadł z pojazdu, a miejsce kierowcy zajął pasażer, który również był w stanie nietrzeźwości i rozpoczął jazdę. Policyjne badanie potwierdziło, że prowadził pojazd mając 1,5 promila alkoholu.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za które może grozić kara 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto 57 letni mężczyzna odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę bez wymaganych uprawnień, co jest zagrożone grzywną w wysokości nawet 30 tysięcy złotych oraz zakazem prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *