wtorek, 16 lipca, 2024

Piła-Zawada do remontu

W imieniu władz Powiatu Pilskiego Eligiusz Komarowski, starosta pilski  i Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski podpisali umowę na gruntowną modernizację kolejnego odcinka drogi powiatowej Zawada-Piła. Wykonawcą inwestycji została firma – REDON NAKŁO Spółka z o.o. Obecni na podpisaniu umowy byli również członkowie Zarządu Powiatu w Pile: Marek Kamiński, radny Rady Powiatu w Pile z okręgu obejmującego również gminę Szydłowo oraz Przemysław Pochylski, radny Rady Powiatu z Piły.

– To kolejna ważna inwestycja, którą będziemy realizować na drodze powiatowej Zawada -Piła, na blisko 2- kilometrowym odcinku. W ubiegłym roku zakończyliśmy z własnych środków remont odcinka tej drogi o podobnej długości. Przypomnę, że na obecne zadanie Powiat Pilski otrzymał z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowanie w wysokości 60 procent kosztów całej inwestycji, czyli ponad 1 mln 200 tysięcy złotych. Pozostałe środki zagwarantowaliśmy w budżecie powiatu. Niebawem już powinna być wbita pierwsza przysłowiowa łopata na placu budowy. Choć czas realizacji tego zadania przewidziany jest do polowy czerwca przyszłego roku, mam nadzieję, że droga będzie gotowa trochę wcześniej – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Remont obejmie odcinek drogi od ul. Kamiennej w Pile w kierunku Zawady, do odcinka który został już przebudowany w latach 2016-2018, na terenie gminy Szydłowo. Droga będzie miała nową nawierzchnię i oznakowanie. W tzw. nowej Zawadzie, gdzie znajduje się duże osiedle mieszkaniowe powstaną chodniki, bezpieczne przystanki autobusowe i przejścia dla pieszych. Szczegóły wyjaśnił wicestarosta Arkadiusz Kubich.

– Po jednej stronie wzdłuż całej miejscowości powstanie chodnik o długości blisko 500 metrów z dopuszczonym ruchem rowerowym. Po drugiej stronie wybudowany zostanie chodnik pełniący funkcję peronu autobusowego i umożliwiający dojście do przystanków. Powstaną również trzy bezpieczne przejścia dla pieszych. Po wykonaniu remontu cały odcinek drogi powiatowej nr 1173P Zawada – Piła, na terenie gminy Szydłowo, będzie znacznie bezpieczniejszy dla mieszkańców, podniesie się również komfort jazdy kierowców. Mam nadzieję, że władze gminy Piła niebawem wyremontują również kolejny ważny odcinek drogi – ul. Kamienną – powiedział.     

Umowę w imieniu firmy – REDON NAKŁO Spółka z o.o. z siedzibą w m. Nakło n./Not podpisał prezes Zarządu Andrzej Trudziński.
–  To kolejna już inwestycja, którą wykonujemy dla powiatu. Będziemy starali się zrealizować  ją bardzo dobrze i jak najszybciej – zapewnił.  

Umowa z wykonawcą opiewa na 2 126.833,47 zł. Początkowo wartość kosztorysową zadania określono na  2.618.268,59 zł. Według ostatnich wyliczeń modernizacja pochłonie niecałe 2,2 zł mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *