sobota, 13 lipca, 2024

Pojechali po pracowników

Wczoraj o godzinie 5.30 odbył się pierwszy wyjazd w ramach kampanii „Pracuj w Pile”. Prezydent Piotr Głowski wraz z wiceprezydent Beatą Dudzińską, pilskimi przedsiębiorcami oraz pracownikami Inwest-Parku pojechali do Chodzieży, gdzie m. in. na dworcu PKP rozdawali specjalne wydanie gazety „Z pierwszej ręki” zawierające aktualne oferty pracy w Pile oraz informacje o pracodawcach.

 

Kampania jest skierowana szczególnie do osób, które na co dzień dojeżdżają do dużych ośrodków miejskich takich jak Poznań, Bydgoszcz czy Szczecin.
– Mamy świadomość, że nie dotrzemy bezpośrednio do wszystkich potencjalnych osób mogących podjąć pracę w naszym mieście. Jednakże wyjazdy te mają być symbolem zmian, które dokonały się na pilskim rynku pracy na przełomie ostatnich lat i mają one w nadzwyczajny sposób zwrócić uwagę zarówno pilan, jak i mieszkańców ościennych miejscowości, że w Pile powstały nowe firmy, a co za tym idzie nowe miejsca pracy, zaś firmy które istnieją w Pile od lat poszukują nowych pracowników albowiem ich działalność dynamicznie się rozwija – powiedział Prezydent Piotr Głowski.

 

Kampania obejmuje miasta ościenne w promieniu 70 kilometrów od Piły i skierowana będzie do różnych grup pracowników: od podstawowych – niewykwalifikowanych, po specjalistów, do osób zajmujących stanowiska menadżerskie. Celem kampanii będzie również przybliżenie sylwetek poszczególnych firm, których na rynku pilskim sukcesywnie przybywa.

 

UM Piły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *