Ponad 400 dzieci na sportowo uczciło Narodowe Święto Niepodległości

Wspaniała atmosfera, dumni rodzice i ponad 400 dzieci – jedne walczące o jak najlepszy czas, inne po prostu pokonujące jedno okrążenie Stadionu Powiatowego w Pile. Tak wyglądało Narodowe Święto Niepodległości w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Powiatu Pilskiego.
 
Frekwencja w czasie Biegu Niepodległości dla Dzieci z pewnością dopisała, czym uczestnicy po raz kolejny pokazali jak bardzo potrzebne są takie inicjatywy, ale i obiekt, na którym można je realizować, czyli Stadion Powiatowy przy ul. Okrzei w Pile. W biegu udział wzięli zarówno nastolatkowie, poprzez nieco młodsze dzieci, aż na kilku- czy kilkunastomiesięcznych, pokonujących symboliczne 400 metrów jeszcze w wózkach pchanych przez rodziców kończąc. Wszystkich połączyła dobra zabawa oraz chęć uczczenia Narodowego Święta Niepodległości na sportowo.
 
– To było niesamowite przeżycie widzieć tylu uczestników, którzy z uśmiechem na twarzy pokonywali symboliczne jedno okrążenie na bieżni stadionu. Ci młodzi ludzie, ale i ich rodzice, którzy przybyli na miejsce pokazali czym dziś jest patriotyzm i jak można wspólnie uczcić pamięć tych, którzy walczyli o naszą niepodległość. Czuję ogromną dumę z tego jak wspaniałe świadectwo patriotyzmu dziś daliśmy – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.
 
Wielu spośród uczestników przywdziało tego dnia barwy narodowe, tak że bieżnia Stadionu Powiatowego przy Okrzei w Pile na moment przybrała kolor biało-czerwony. Niektórzy promowali także miejscowości, z których pochodzą, więc śmiało można powiedzieć, że w tym biegu swoich godnych przedstawicieli miały wszystkie gminy Powiatu Pilskiego.
 
Co ważne, wszyscy uczestnicy po ukończonym biegu otrzymali pamiątkowe medale, które zawisły na ich szyjach. A po biegu, wraz ze starszymi uczestnikami wydarzenia na Stadionie Powiatowym przy Okrzei, wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *