poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Posadź swoje własne drzewo

Czwarta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 29 i 30 września na terenie wszystkich nadleśnictw w Polsce. W całym kraju każdy chętny otrzyma sadzonkę. W Pile sadzonki drzew liściastych i iglastych będzie można odebrać w centrum handlowym VIVO! Start o godz. 10:00.

Punkt kulminacyjny akcji #sadziMY będzie miał miejsce w piątek 30 września w okolicach Nowego Sącza. Tam drzewa będzie sadziła para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda nie tylko patronują
przedsięwzięciu od jego pierwszej edycji, ale także sami, własnym przykładem, zachęcają do działania.

– Po raz czwarty rusza akcja #sadziMY. Jak co roku bierzemy w niej udział i serdecznie do tego zachęcamy – mówi prezydent.

Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować. Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec – drewno – tworzący domy również dla nas – informują pomysłodawcy.

Corocznie sadzimy w lasach 500 mln drzew. Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Ale wszyscy Polacy mogą nam pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

W siedzibach nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile oraz w centrum handlowym VIVO! w najbliższy czwartek i piątek udostępnimy każdemu chętnemu sadzonki rodzimych drzew i podpowiemy, w
jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności a także powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *