wtorek, 18 czerwca, 2024

Powiat z oszczędnościami na przebudowę dróg

Powiat Pilski zmieścił się w zakładanym budżecie na przebudowę dróg. Mowa o łącznie prawie 20km dróg powiatowych, na których remont planowano wydać 15 milionów złotych. Po otwarciu kopert z ofertami wiemy już, że zmieszczono się w tym limicie.

Pod koniec maja, gdy ogłaszano wyniki drugiego naboru w ramach Polskiego Ładu, Powiat Pilski otrzymał 14 milionów złotych na modernizację dróg powiatowych. Mowa o dziesięciu drogach o łącznej długości blisko 20 kilometrów. Łączna wartość projektu, zgodnie z założeniami miała się zamknąć w kwocie 15 milionów złotych. Dziś wiemy już, że te szacunki były odpowiednie, bowiem wśród aż ośmiu zgłoszonych ofert najlepsze mieszczą się w tej kwocie.

Złożyło się na to nie tylko szybkie działanie moich współpracowników, ale także staranne przygotowanie dokumentacji. Dzięki temu do przetargu przystąpiło aż 8 wykonawców. To już kolejne pozytywnie rozstrzygnięte postępowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – poinformował starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Dodajmy, iż Powiat Pilski w ramach wcześniejszych naborów do Polskiego Ładu uzyskał również środki na takie zadania, jak przebudowa drogi powiatowej nr 1197P stanowiącej ciąg obwodnicy północnej powiatu pilskiego (dofinansowanie kwotą ponad 12 mln zł) czy budowę ścieżki rowerowej Ujście-Byszki (niemal 4,8 mln zł).

Podstawą do osiągnięcia sukcesu jest ciężka, wytężona praca, wiedza i kompetencje, a nie tylko opowiadanie bajek – napisał na swoim profilu facebookowym starosta, być może odnosząc się do sprawy przetargu na modernizację stadionu przy Bydgoskiej, którego wartość władze Piły szacowały na 19 mln zł, podczas gdy jedyna złożona oferta opiewała na bagatela 42 mln zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *