POWIATOWA HALA SPORTOWA PRZY POLA W PILE W KALENDARZU IMPREZ PZPS

Nowo wybudowana Powiatowa Hala Sportowa przy Pola w Pile znajdzie się w kalendarzu imprez krajowych i międzynarodowych Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Odbywać się w niej będą zarówno imprezy szkoleniowe, zgrupowania krajowe jak i imprezy rangi mistrzowskiej.
Kolejna dobra wiadomość, która przyczyni się do rozwoju siatkówki w Pile. 24 czerwca podpisano umowę między Polskim Związkiem Piłki Siatkowej a Powiatem Pilskim i Liceum Mistrzostwa Sportowego w Pile na użytkowanie przez PZPS nowo wybudowanej Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile.   

Umowę podpisał Jacek Kasprzyk, prezes PZPS, w imieniu Powiatu Pilskiego Eligiusz Komarowski, starosta pilskiArkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Grzegorz Witkowski, dyrektor LOMS w Pile. Umowa zakłada udostępnienie hali dla PZPS jako bazy szkoleniowej na okres 10 lat. To oznacza, że nowa hala znajdzie się w kalendarzu imprez krajowych i międzynarodowych organizowanych przez PZPS.  W Pile będą odbywały się zarówno imprezy szkoleniowe, zgrupowania krajowe jak i turnieje i imprezy mistrzowskie.

– Obiekt doskonale nadaje się do organizowania każdych turniejów juniorskich o randze  krajowej i międzynarodowej. Na pewno takich teraz w Pile nie zabraknie – zapewnił Jacek Kasprzyk, prezes PZPS. – Piłę doskonale znam, wielokrotnie tu przyjeżdżałem i dopingowałem „złote dziewczyny” fantastyczną drużynę pilskich siatkarek. Mam nadzieję, że wrócą najlepsze czasy pilskiej siatkówki – dodał prezes.  

– To wielka szansa dla rozwoju siatkówki w Pile wśród dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że z Piła stanie się kuźnią mistrzowskich talentów, przyszłych reprezentantów kadry narodowej – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Przypomnijmy, że Powiatowa Hala Sportowa przy Pola w Pile wpisana została na rządową listę obiektów strategicznych dla rozwoju sportu.

Podpisanie umowy odbyło się w nowej Powiatowej Hali Sportowej przy Pola. Podczas tej ważnej uroczystości obecny również Jacek Broński, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej oraz prezesi UKS SMS Joker i SPS Volley Piła. Obecni byli również dyrektorzy pilskich szkół: Zespołu Szkół im. Stanisława  Staszica w Pile, I LO w Pile, Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile oraz Zespołu Szkół przy Teatralnej, którym dyrektor Grzegorz Witkowski podziękował za udostępnianie sal sportowych, na których do tej pory mogli trenować uczniowie LOMS. Teraz mają już własną halę do treningów i rozgrywania turniejów.

Licznie towarzyszyli także uczniowie, którzy mieli okazję zadawać pytania prezesowi Jackowi Kasprzykowi. Uroczyste otwarcie hali zaplanowano na 1 września. Obecnie trwa jej doposażenie. W przyszłym tygodniu pojawią się mobilne trybuny, które pomieszczą dodatkowo prawie 900 osób na widowni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *