piątek, 19 lipca, 2024

Prowadził pod wpływem amfetaminy i z narkotykami w kieszeni

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Wysokiej zatrzymali mężczyznę, który prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo posiadał przy sobie kolejne porcje narkotyków. Za popełnione przestępstwa może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z wtorku na środę policjanci pełnili służbę na terenie gminy. Chwilę przed godziną 1, zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota, którym kierował 36-letni mężczyzna. Mundurowi zauważyli od samego początku, że kierowca był mocno zestresowany. Kilkukrotnie nerwowo chwytał za kieszeń od kurtki, co wzbudziło jeszcze większe podejrzenie u funkcjonariuszy.

Policjanci postanowili dokładnie sprawdzić kierującego. W pierwszej kolejności przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym organizmie, które potwierdziło, że mężczyzna był trzeźwy. W dalszej części kontroli przypuszczenia funkcjonariuszy się potwierdziły. 36-latek w kieszeni swojej kurtki posiadał dwa woreczki strunowe z zawartością marihuany oraz amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany, a w związku z podejrzeniem, że mógł prowadzić pojazd pod wpływem środków odurzających został zabrany na specjalistyczne badania. Ich wstępny wynik potwierdził obecność amfetaminy w organizmie.

36-letni mieszkaniec gminy Wysoka usłyszał już zarzuty. Odpowie przede wszystkim za jazdę pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie narkotyków. Za popełnione przestępstwa może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *