czwartek, 13 czerwca, 2024

Wojewoda „prześwietla” radnego Zdzierelę

Mieszka z żoną czy noce spędza kilka kilometrów od swego nowo wybudowanego domu – takie pytania można było dostrzec od wielu miesięcy na portalach internetowych w odniesieniu do Rafała Zdziereli, przewodniczącego Rady Miasta Piły. Teraz odpowiedzi poszukuje również wojewoda wielkopolski.

 

Rafał Zdzierela został wybrany do Rady Miasta Piły w listopadzie 2014 roku, po czym ponownie objął on stanowisko przewodniczącego. Wątpliwości pojawiały się jednak już w momencie, gdy był on jeszcze kandydatem, gdyż zdaniem wielu internautów nie mieszkał w tym czasie w Pile, a wraz z żoną i rodziną w swoim nowo wybudowanym domu w Zawadzie w gminie Szydłowo.

 

Żona radnego zresztą sama ubiegała się wówczas o mandat, tyle że do Rady Powiatu Pilskiego i jako miejsce swojego zamieszkania wskazała…właśnie Zawadę. W jej przypadku jednak nie nastąpiło naruszenie prawa, jednak trudno dziwić się, że sprawa budziła tyle kontrowersji, iż w przeszłości na sesjach Rady Miasta Piły poruszali ją m.in. obecni posłowie Błażej Parda i Marcin Porzucek.

 

Rafał Zdzierela tymczasem jako kandydat do Rady Miasta Piły musiał zamieszkiwać na terenie właśnie naszej gminy i zgodnie ze złożonym przez niego oświadczeniem, tak też było. Teraz wojewoda wielkopolski bada czy oświadczeniem tym Rafał Zdzierela nie złamał Kodeksu Wyborczego. Do Rady Miasta Piły wpłynęło ostatnio pismo takiej oto treści:

 

„Informuję, iż do Wojewody Wielkopolskiego wpłynęło pismo wskazujące na naruszenie przepisów art. 11 w związku z art. 10 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz.U. z 2011 r. Nr 21, poz. 112 z późn.) przy wyborze na radnego Pana Rafała Zdzierelę w przedmiocie niedochowania obowiązku związanego ze stałym miejscem zamieszkania w gminie, w której kandyduje do organów stanowiących tej jednostki samorządowej.

W związku z powyższym proszę o niezwłoczne przesłanie informacji w niniejszej sprawie.”

 

Podczas jutrzejszej sesji nad tematem pochylą się także miejscy radni spośród, których część wejdzie w skład komisji, która zbada tę kwestię. Obecnie nie wiadomo jednak kto stworzy wspomnianą komisję – partyjni koledzy Zdziereli z Platformy Obywatelskiej, których jest aż szesnastu czy również radni opozycyjni.

 

Tymczasem wojewoda będzie analizował, gdzie faktycznie mieszka przewodniczący Rafał Zdzierela. Tu warto podkreślić, iż decydującym będzie fakt nie gdzie przewodniczący jest zameldowany, a gdzie faktycznie mieszka. W orzecznictwie zarówno sądów powszechnych jak i sądów administracyjnych przyjmuje się, że za miejsce stałego pobytu nie uznaje się miejsca w którym osoba jest zameldowana, ale w którym stale realizuje swoje podstawowe funkcje życiowe, tj. w szczególności mieszka, spożywa posiłki, nocuje, wypoczywa, przechowuje swoje rzeczy niezbędne do codziennego funkcjonowania (odzież, żywność, meble), przyjmuje wizyty.

22 thoughts on “Wojewoda „prześwietla” radnego Zdzierelę

 1. Straszny przykład konfidencji, dzikiej satysfakcji i próba niszczenia człowieka. Za co ? Różnie możecie oceniać jego partie, ale naprawdę macie sie o co doczepić do tej konkretnej osoby? Czy moze to tylko zazdrość ?

  1. A co to za różnica z jakiej jest partii, jeśli okaże się że łamie obowiązujące w Polsce prawo? Skoro żona mieszka z dziećmi w domu w Zawadzie za który radny spłaca zresztą spory kredyt, a on nadal utrzymuje że mieszka w Pile, to ewidentnie coś jest nie tak, i chyba powinien się w końcu z tego wytłumaczyć, żeby obywatele dowiedzieli się jaka jest prawda, czyż nie? Czy może fakt jego pochodzenia z rządzącej partii oznacza że może robić co mu się żywnie podoba a obywatelom nic do tego?

   1. A Ciebie obchodzi jego kredyt ? Jaka rządząca partia ? Zapomniałeś, że jesienią były wybory ? Naprawdę masz taki ból dupy i taka to wielka tragedia dla Ciebie ? Żółć Was zalewa …

    1. Mówię o partii rządzącej w Pile, a to póki co jest PO, ale może nie rozróżniasz wyborów parlamentarnych od samorządowych, ale to już Twój problem. Jakieś merytoryczne argumenty posiadasz na stawiane radnemu Zdziereli czy tylko teksty z gimnazjum typu „ból dupy” ?

     1. Po pierwsze nie sprecyzowałeś, ze chodzi Ci o władzę samorządową, a artykuł jest o tym, że Wojewoda jak to brzydką ujął ambitny redaktor „prześwietli” radnego, a ten raczej nie pochodzi z samorządowego rozdania…
      Po drugie radny nie dał mi swojego pełnomocnictwa i nie mam obowiązku wyszukiwania argumentów na jego obronę. Nie wiem gdzie radny mieszkał w momencie składania deklaracji wyborczej, nie wiem gdzie mieszka teraz , uwierz mam dość spraw na głowie, aby nie interesować się tym co robią inni.
      Po prostu razi mnie,a w sumie nawet bardziej śmieszy powszechne oburzenia, począwszy od naszych prowincjonalnych dziennikarzy skończywszy na spragnionej krwi gawiedzi. Naprawdę jesteście tak święci, że obrusza Was taka pierdoła? Mało jeszcze wiecie o świecie…

      1. Skoro ciebie nie razi mozliwosc lamania obowiazujacego w Polsce prawa przez osobe badz co badz publiczna i wybrana przez obywateli mojego miasta to juz twoj problem. Ja mam inne standardy.

       1. Agnieszka nie siej zamętu. Piszesz, że mało o świecie wiemy? Hmm pomyślmy. Zazwyczaj, ktoś kto nazywam innych prowincjonalni łata swój kompleks, bo sam jest prowincjonalny, ktoś kto pisze o krwi gawiedzi zazwyczaj… ogląda TVN24
        Czytelnicy z łatwością zauważają Twoją aktywność, gdy panom z PO ma włos z głowy polecieć.
        Sprawa jest prosta. Prawo jest prawem, a z Twoim podejściem do „świętości” to już sama się oceniłaś.

        1. Ależ nie sieje zamętu, jeżeli Waszym zdaniem kwestie lokalowe radnego są aż tak istotne, że poświęcacie swój prywatny czas na ich analizę, jeżeli uważacie, że problem jest tak ważki, że donos do Wojewody był uzasadniony to myślcie tak dalej, ale pozwólcie innym mieć swoje zdanie. Nie tylko Pis-io i Kukiz na tym świecie moi drodzy 😉

         1. PO miało zdanie przez 8 lat co z tego mamy? Bezrobocie , 3mln ludzi za granicą, a w swojej mowie pożegnalnej Ewa Kopacz mówiła, że wyprzedzamy Szwajcarię i Francję. Ludzie mają dość kłamstw.

     2. Pilaninie, czy ty lubisz się babrać w szambie? Przejrzałem kilka twoich postów i muszę przyznać albo jesteś tępy i zawistny, czy tak słabo wykształcony? Weż się ogarnij chociaż na starość!

      1. A może coś merytorycznego poza szkalowaniem i obelgami? Jeśli tylko na tyle Cię stać, to słabo, bardzo słabo..ale cóż nie każdy musi mieć coś mądrego do powiedzenia, ale wtedy lepiej milczeć niż się ośmieszać, więc skorzystaj z tej rady na przyszłość.

       1. „tępy i zawistny, czy tak słabo wykształcony” bez żadnych przykładów i argumentacji, pewnie napluj debilu żeby napluć!
        „przejrzałem parę postów” też mi coś…

   1. Jaja to to będą, jeśli się okaże że w komisji większość będzie miała PO, czyli dalej będą chcieli robić z ludzi baranów, i tylko naiwne lemingi uwierzą wtedy w ustalenia tej pożal się Boże „komisji”.

 2. Ale co wy się przejmujecie jakąś „Agnieszką”? Po pierwsze „ona” zawsze broni chłopców z PO. Nieważne czy kłamią, kradną, obsadzają swoich kolesi na stanowiskach czy łamią prawo. Zawsze ma coś na ich obronę, choć z reguły gówno ma. A najlepsze jest to, że widzę tu spory wpływ Głowskiego na osobowość. Tak jak on tak samo „Agnieszka” nigdy nie rzuca konkretami, tylko zawsze jakimiś ogólnikami, które mało mają wspólnego z rzeczywistością. Tutaj na przykład nie jest dla niej ważne, że przewodniczący rady miasta mógł złamać prawo, choć nie broni się żadnymi argumentami, a jedynie stwierdzeniami „prowincjonalni dziennikarze” i „spragniona krwi gawiedź”. Pokręcona logika.

  1. Jejku to bodajże 3 artykuł na tym portalu, który komentuję, a już budzę takie emocje 😉 I jeszcze jestem cytowana! Poddajecie głębokiej analizie moją osobowość, wiecie co czytam, co oglądam – wspaniale. Może zbiję na tym jakiś kapitał polityczny? 😉

   1. I znowu zero merytoryki tylko próba odwrócenia uwagi od istoty problemu, czyli możliwości złamania prawa przez radnego. O tym nie zająknęła się Agnieszka ani razu, tylko bredzi coś o tych którzy uważają że jest to nie w porządku.

    1. Dokładnie znów zero merytoryki, tylko odpowiedzi kierujące sprawę na inne tory. Logika typu: „dajmy złodziejom kraść, przecież nikt nie jest święty.” Idiotyzm. Ludzie mają dość tej propagandy i manipulacji PO. Jesteście skończeni.

     Tylko się śmiać z tych kłamstw: „Wyprzedzamy Szwajcarię i Francję” HAHAHAHA
     https://youtu.be/yHNg8QlLKIM?t=2m49s

 3. Teraz Rafałek ma wyjscie albo przyznac sie do kłamstwa albo byc menda która sypia po nocach w Pile i zostawiła zone sama w domu z dziecmi hehehehe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *