sobota, 13 lipca, 2024

Rodziny wielodzietne taniej w MZK (AUDIO)

Na wtorkowej sesji Rady Miasta przegłosowane mają zostać zmiany w cenniku usług MZK. Zyskają rodziny wielodzietne, których członkowie za przejazdy zapłacą nawet 80% mniej.

Nowe taryfy usług to efekt wprowadzenia w Pile programu Rodzina Trzy Plus, którego efektem jest wydawana od niedawna Karta Dużych Rodzin. Na razie zainteresowanie jej otrzymaniem jest znikome, choć w gronie potencjalnych właścicieli znajduje się nawet kilka tysięcy osób – członków rodzin liczących sobie minimum trójkę dzieci.

 

Wkrótce do pakietu usług dostępnych dla posiadaczy Kart po zaniżonych cenach znajdą się także przejazdy organizowane przez MZK. Mowa tu więc nie tylko o autobusach miejskich, ale także o rejsach tramwajem wodnym, który od niedawna kursuje po Gwdzie.

 

Jeśli we wtorek radni wyrażą zgodę na wprowadzenie zmian w taryfach usług MZK, wówczas posiadaczy kart obejmą zniżki na zakup biletów miesięcznych sieciowych ważnych siedem dni w tygodniu. Ulgi będą wynosić odpowiednio.

 

Osoba Ulga
Rodzic – rodzina z trojgiem dzieci 20% zniżki od biletu normalnego
Rodzic – rodzina z czworgiem dzieci 25% zniżki od biletu normalnego
Rodzic – rodzina z piątką lub więcej dzieci 30% zniżki od biletu normalnego
Dziecko – rodzina z trojgiem dzieci 70% zniżki od biletu normalnego
Dziecko – rodzina z czworgiem dzieci 75% zniżki od biletu normalnego
Dziecko – rodzina z piątką lub więcej dzieci 80% zniżki od biletu normalnego

 

Jednocześnie ulgi mają zostać wprowadzone dopiero od 1 października, choć można było uczynić to znacznie wcześniej, przedstawiając projekt uchwały w tej sprawie na jednej z przedwakacyjnych sesji Rady Miasta. Powody opóźnienia tłumaczy prezydent Piły Piotr Głowski.

 

One thought on “Rodziny wielodzietne taniej w MZK (AUDIO)

  1. Kto chce zarobic w sieci kilkadziesiat dolarow dziennie??? Sposob jest prosty i dziala, wpiszcie sobie w google: jak kosić kasę na Adfly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *