czwartek, 23 maja, 2024

Ruszył kolejny etap prac przy Kamiennej

Od 5 września, jak informuje wykonawca robót, kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami na modernizowanej ulicy Kamiennej w Pile. W tym czasie bowiem ruch pojazdów na odcinku 600 metrów będzie odbywał się po luźnej nawierzchni z kruszywa.


Według przekazanego harmonogramu utrudnienia mogą potrwać do 20 września, kiedy to zostanie ułożona warstwa bitumiczna. Dlatego prosimy kierowców o wyrozumiałość.


– Tak jak zapowiedzieliśmy kilka miesięcy temu, chcemy stale podnosić komfort i bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Temu służy także modernizacja ulicy Kamiennej, na którą mieszkańcy tak długo czekali. Już za kilka tygodni wszyscy będziemy mogli cieszyć się z nowej i bezpiecznej drogi – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Realizowane zadanie obejmuje między innymi poszerzenie jezdni do 6 metrów, budowę chodników z peronami autobusowymi, budowę zjazdów do nieruchomości i skrzyżowań z drogami gminnymi. Powiat Pilski przejął od gminy Piła zarządzanie drogami powiatowymi w mieście, którą jest także ulica Kamienna, z początkiem tego roku. Remont rozpoczął się kilka miesięcy później. Wartość realizowanych prac to 5 mln zł, w tym 70 procent środków Powiat Pilski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *