piątek, 19 lipca, 2024

Środki na sport rozdysponowane

Niemal 400 tys. zł przeznaczyło w tym roku Starostwo Powiatowe na rozwój sportu w regionie, a na tym najprawdopodobniej jeszcze nie koniec. Niedawno wsparcie okazała także Gmina Piła.

 

Podział środków w powiecie pilskim nastąpił w tym miesiącu, a już w piątek przedstawiciele klubów sportowych, które otrzymały wsparcie podpisywali umowy. Łącznie do klubów i stowarzyszeń trafiło 376 750zł.
 

A na tym najprawdopodobniej nie koniec – mówi Eligiusz Komarowski, etatowy członek zarządu powiatu pilskiego. – Rozważamy uruchomienie w kwietniu swego rodzaju drugiej transzy. Będzie to okazja do tego, by kluby sportowe mogły uzyskać dodatkowe środki.

 

umowa kluby starostwo

 

Na razie nie jest jeszcze pewne jaka kwota dodatkowo zostanie przekazana, ale wiele wskazuje na to, że łącznie powiat wyda około 500 tys. zł na wsparcie klubów. To tyle, ile niedawno na szkolenie dzieci i młodzieży przekazała Gmina Piła.

 

Zabezpieczone środki umożliwią klubom realizację m.in. programów szkolenia, zakup sprzętu sportowego, pokrycie kosztów organizowania zawodów lub uczestnictwa w tych zawodach – czytamy na stronie www.pila.pl.

 

sport um

Foto: UM Piły

 

Podpisanie umów w budynkach Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego sprawia, że środki już są lub wkrótce pojawią się na kontach klubów i stowarzyszeń. Będzie można więc wykorzystać je na wskazane zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *