sobota, 13 lipca, 2024

STAROSTA GRATULUJE JUSTYNIE FRANIECZEK LEKKOATLETYCZNYCH SUKCESÓW

Eligiusz Komarowski, starosta pilski gościł Justynę Franieczek, znakomitą lekkoatletkę, której pogratulował niedawno odniesionych sukcesów.

Utytułowanej zawodniczce towarzyszyli trener Kamil Całek oraz Janusz Drożdż, sołtys Skrzatusza, prezes Stowarzyszenia Przyjazna Wieś, w ramach którego działa sekcja sportowa osób niepełnosprawnych Start Skrzatusz, którą obecnie reprezentuje nasza mistrzyni. Na spotkanie przybyła również Maria Łyszczarz, mieszkanka Skrzatusza, wiceprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, wielka fanka talentu Pani Justyny. 

Przypomnijmy, że Justyna Franieczek na Mistrzostwach Europy World Para Athletics 2021, które na początku czerwca odbyły się w Bydgoszczy zdobyła brązowy medal w biegu na 400 m. To był pierwszy sukces zawodniczki z Powiatu Pilskiego na imprezie tej rangi!

Ogromny talent i wysoką formę potwierdziła kilka dni później podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Virtus 2021 w Bydgoszczy, gdzie zdobyła dwa złote medale w biegu na 400m i w sztafecie 4x100m i tytuł Mistrzyni Świata, do tego dwa brązowe medale na dystansie 100 i 200m. 
– Justyna Franieczek jest przykładem sportowca, który wierzy w sukces i konsekwentnie do niego dąży pokonując wszelkie przeciwności losu. Od lat wykonuje tytaniczną pracę, ciężko trenując, co przynosi wspaniałe rezultaty. Gratuluję wspaniałych wyników i tytułów – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

To nie jedyne sukcesy naszej lekkoatletki na krajowych i międzynarodowych arenach sportowych. W 2019 r. i w 2020 roku Justyna Franieczek zdobyła tytuł Mistrzyni Polski na 400 m kat T20. W 2019 r., była również finalistką Mistrzostw Świata w Dubaju, a w tym roku podwójne Mistrzostwo Polski w biegu na 400 m w kategorii T 20. Za wcześniejsze sukcesy Zarząd Powiat w Pile przyznał jej nominację to tytułu Lider Sukcesu 2019.

Starosta pilski pogratulował również szkoleniowcom (Justynę Franieczek trenuje także Roman Marciniak) oraz wszystkim osobom, którzy wspierają talent zawodniczki. Powiat Pilski również wspiera działalność sekcji Start Skrzatusz.
– Sukces Pani Justyny to dla mnie więc dodatkowa satysfakcja. W imieniu mieszkańców gmin Powiatu Pilskiego jeszcze raz dziękuję i życzę kolejnych udanych startów – dodał starosta.                                                                                  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *