piątek, 19 lipca, 2024

Starostwo odpowiada ws. mostu Krzywoustego: Miasto Piła doprowadziło do takiego stanu

Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski odpowiada w sprawie remontu mostu Bolesława Krzywoustego w Pile na bezpodstawne zarzuty kierowane wobec Zarządu Powiatu przez Prezydenta Piły Piotra Głowskiego.

Wicestarosta wyjaśnia sytuację prawną i faktyczną dotyczącą tego ważnego obiektu w Pile, znajdującego się w centrum miasta.
Przypominamy, że od 13 lat pomiędzy gminą Piła, a Powiatem Pilskim obowiązuje umowa (porozumienie) na podstawie, której Powiat  Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile corocznie przekazuje na rzecz gminy Piła kwotę 2 milionów złotych, w tym 1 milion między innymi na remont takich obiektów jak most Krzywoustego.
To wszystko w zamian za to, że gmina Piła zarządza drogami powiatowymi w Pile. Tak wygląda most Krzywoustego po 13 latach „dbania” przez służby Prezydenta o ten obiekt.

Wicestarosta Arkadiusz Kubich przedstawia stanowisko Zarządu Powiatu w Pile w sprawie jego remontu.


– 13 lat temu Powiat Pilski umówił się z Gminą Piła na przekazywanie 2 mln zł na drogi powiatowe znajdujące się w mieście Pile. Milion złotych jest przekazywany na inwestycje, natomiast drugi milion złotych przekazywany jest na remonty. Wynika to z porozumienia zawartego pomiędzy Powiatem Pilskim, a Gminą Piła 31 grudnia 2007 roku. Między innymi z tego miliona złotych, który przekazywany był na remonty mógł być remontowany most Krzywoustego, znajdujący się w ciągu ulicy 11 Listopada. W jakim stanie jest ten most dzisiaj, to widzimy na zdjęciach. Przez 13 lat był zaniedbywany, nie było na nim wykonywanych żadnych remontów. Widzimy w jakim stanie są barierki na tym moście, są skorodowane, niepomalowane, po prostu most jest zniszczony – powiedział wicestarosta pilski. – Jeżeli Gmina Piła, włodarze Gminy Piła nie radzą sobie z utrzymaniem tego mostu, to mogą nam ten most przekazać z powrotem, my przyjmiemy zarówno most, jak i drogi powiatowe znajdujące się w mieście Pile. Wyremontujemy most, wyremontujemy drogi, co pokazaliśmy chociażby remontując kino „Iskra”, rewitalizując Stadion Powiatowy przy ul. Okrzei w Pile, czy budując Halę Sportową przy ul. Pola. Jednocześnie podtrzymujemy swoje stanowisko odnośnie przekazywania do 1 mln zł rocznie na przedmiotowy most przez 3 lata. Rozważymy przekazanie kwoty 250 tys. zł na dokumentację przedmiotowego mostu z puli środków, które przekazujemy corocznie Gminie Piła – dodaje Arkadiusz Kubich. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *