czwartek, 23 maja, 2024

TŁUMY NA POJEDYNKU STRONGMANÓW I FESTIWALU BANIEK MYDLANYCH

Pojedynek Gigantów Strongman i Festiwal Baniek Mydlanych i Kolorów w minioną niedzielę rozpoczęły Lato z Powiatem Pilskim na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile. Oba wydarzenia okazały się strzałem w dziesiątkę, a Stadion Powiatowy przy Okrzei po raz kolejny sprawdził się znakomicie.

Niedzielne popołudnie spędziły na nim tysiące mieszkańców, także z okolicznych gmin powiatu pilskiego, rodziny z dziećmi, dorośli, młodzież.
W Pile wystąpiła czołówka polskich zawodników, w tym Oskar Ziółkowski, Mistrz Polski 2021 r. i tegoroczny wicemistrz Polski, który potwierdził wysoką formę także w Pile, wgrywając zawody. Konkurencje były niezwykle widowiskowe, a siła i umiejętności strongmanów budziły prawdziwy podziw i aplauz widzów. Ale jak nie bić braw, kiedy zawodnicy mierzą się np. z przeciąganiem ciężarówki? Widowiskowe były zresztą wszystkie konkurencje, bo w każdej strongmani dźwigali ogromne ciężary i imponowali nadludzką siłą.

– Z rozmów z zawodnikami wynika, że każdy z nich ćwiczy wiele godzin w tygodniu, to mnóstwo pracy i wyrzeczeń. W Pile czuli się znakomicie i dziękują mieszkańcom za tak ciepłe przyjęcie i ogromny doping – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Puchary dla najlepszych zawodników wręczali przedstawiciele Zarządu Powiatu w Pile: Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu, Emilia Załachowska i Marek Kamiński, członkowie Zarządu.  

Kiedy odbywał się Pojedynek Gigantów Strongman, na dużej płycie stadionu rodziny z dziećmi wspólnie bawiły się na Festiwalu baniek mydlanych i kolorów, a maluchy mogły także korzystać z  dmuchanych zamków. Była dobra zabawa, muzyka, taniec i kolorowe szaleństwo. Gościem specjalnym była Kicia Kocia, postać z ulubionej bajki dla dzieci, z którą maluchy chętnie robili wspólne zdjęcia. Cóż więcej potrzeba w niedzielne letnie popołudnie?
– Okazało się, że niedużym kosztem można zorganizować naprawdę bardzo ciekawe i sympatyczne wydarzenia dla mieszkańców. Wystarczy chcieć. A już w najbliższą środę, w godz. od 17.00-21.00 na stadion zapraszam seniorów. Będzie dobra muzyka i drobny poczęstunek. Do zobaczenia – dodaje starosta.

Współorganizatorem niedzielnych wydarzeń na stadionie byli: Federacja Harlem Piotr Kwiatkowski i Festiwal Baniek Mydlanych. Przy tej okazji dziękujemy firmie REDTRANS S.C. z Wyrzyska, która udostępniła ciężarówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *