piątek, 19 lipca, 2024

Trasa półmaratonu źle wytyczona?

220 metrów – najprawdopodobniej tyle więcej niż powinni pokonali uczestnicy pilskiego półmaratonu. Błąd leżał po stronie firmy, która wytyczała nową trasę, a która uczyniła to niezbyt rzetelnie.

 

W tym roku trasa pilskiego półmaratonu została zmieniona, tak by mogła przyjąć rekordową liczbę uczestników. Łącznie zmagania ukończyło 3 624 biegaczy. Wielu z nich nastawiało się na pobicie rekordu życiowego na uznawanej za niezwykle szybką pilskiej trasie, jednak nie było im to dane. W wielu przypadkach właśnie z powodu złego wytyczenia trasy.

 

-Organizatorzy Półmaratonu PHILIPS Piła i Mistrzostw Polski w Półmaratonie informują, że dzisiaj weryfikować będą długość trasy 27. Półmaratonu PHILIPS Piła. Trasa była w tym roku zmieniana i otrzymała atest PZLA, AIMS oraz IAAF. Jej wytyczaniem zajmowała się firma zewnętrzna. Po analizie trasy wydany zostanie komunikat ze szczegółami – czytamy w komunikacie.

 

Wspomniana firma zewnętrzna najprawdopodobniej popełniła błąd ustawiając znaki informujące o nawrocie przy alei Powstańców Wielkopolskich. Wszystko wskazuje na to, że zostały one nieco odsunięte w porównaniu do pierwotnych wskazań. Co ciekawe, wyniki pilskiego półmaratonu zostaną zaliczone, bowiem trasa była dłuższa niż wymagana. Gdyby stało się inaczej, a więc trasa zostałaby skrócona, wówczas wszystkie wyniki uznano by za nieważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *