piątek, 19 lipca, 2024

TRWA BUDOWA BIEŻNI NA STADIONIE PRZY OKRZEI W PILE

Na powiatowym stadionie przy ul. Okrzei w Pile trwają intensywne prace przy budowie tartanowej bieżni. Powstanie tu jeszcze skocznia w dal, wzwyż, rozbieg do rzutu oszczepem oraz stanowisko do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem.

Na trawiastym boisku będzie z kolei zamontowany system nawadniania, tak by maksymalnie mógł służyć miłośnikom piłki nożnej w każdym wieku.  
– Stadion będzie wielofunkcyjny, służył nie tylko piłkarzom, ale również amatorom lekkoatletyki – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Z treningów będą mogli korzystać m.in. uczniowie szkół średnich prowadzonych przez Powiat Pilski. Będzie to nowoczesne miejsce do uprawiania różnych dyscyplin sportu. Na stadionie będzie można również pobiegać rekreacyjnie, również jak się ściemni, bo zamontowano tu nowoczesne oświetlenie.

Obecne prace na stadionie to inwestycja Powiatu Pilskiego, podobnie jak budowa boiska treningowego dla najmłodszych piłkarzy.  

Wcześniej w ramach unijnej dotacji za kwotę ok. 3,5 mln zł powstała nowa część rekreacyjna z placem zabaw, siłownią, nowymi altankami, ścianką do graffiti.
Do tego wybudowano parking, nowe ścieżki, wymieniono siedziska na trybunach na dużym stadionie, zamontowano nowoczesne sztuczne oświetlenie.

Całość zrealizowano w ramach projektu „NOWOCZESNE CENTRA SPOŁECZNO – REKREACYJNE POWIATU PILSKIEGO – przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile”, obejmującym modernizację także budynku dawnego kina Iskra w Pile. Całkowita wartość prac to blisko 8,5 mln zł, dofinansowanie: 7 mln zł z WRPO 2014-2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *