piątek, 19 lipca, 2024

Ulice zamknięte, autobusy nie pojadą

Niedziela nierozerwalnie będzie łączyć się z komunikacyjnym paraliżem miasta. Z powodu półmaratonu zamkniętych zostanie wiele głównych ulic, co zatrzyma autobusy miejskie w zajezdni.

 

Utrudnienia w ruchu rozpoczną się już o godzinie 8 rano. Wszystko dlatego, że organizatorzy muszą w ostatniej chwili przygotować jeszcze trasę, tak by mogło przebiec nią 3,5 tysiąca uczestników. To ogromne wyzwanie, również logistyczne, dlatego też zamknięcie części ulic o tak wczesnej godzinie jest niezbędne.

 

Później aż do godziny 14, gdy zawodnicy będą już na trasie zamknięte będą główne ulice naszego miasta – Al. Piastów, Pl. Konstytucji 3 Maja, Al. Wojska Polskiego, Al. Powstańców Wlkp., ul. Łączna, Al. Niepodległości, ul. Okrzei i ul. Okólna. W takich warunkach kierowcy samochodów będą mieli spory problem z poruszaniem się po mieście, a autobusy miejskie w ogóle nie wyjadą na trasy, gdyż po prostu nie byłyby w stanie realizować kursów po swoich przystankach. Wszystko do normy powróci dopiero po zakończeniu imprezy, a więc w okolicy wspomnianej godziny 14.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *