W Pile murem za kulturą

Już w sobotę pierwsza odsłona akcji #MUREMzaGASTRO, a tymczasem już teraz poinformowano o kolejnej tego typu inicjatywie – #MUREMzaKULTURĄ.

#MuremZaKulturą to odpowiedź na aktualnie obowiązujące obostrzenia w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ideą koncertu jest pomoc finansowa dla pilskich artystów, którzy zostali pozbawieni możliwości koncertowania, co niesie za sobą szereg strat dla placówek kultury – teatrów, kin, muzeów, galerii, domów kultury, a także dla branży eventowej oraz firm zajmujących się techniką estradową – informują pomysłodawcy.

Wydarzenie zaplanowano na sobotę 21 listopada na godzinę 18 na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Pile. Będzie ono transmitowane na żywo w TV Asta oraz na profilach facebookowych Asta24.pl i Regionalnego Centrum Kultury.

-W ramach koncertu będziemy zachęcać do wysyłania płatnych SMSów, z których wszystkie środki zostaną przekazane uczestnikom koncertu tj. grającym zespołom oraz firmie odpowiedzialnej za nagłośnienie i oświetlenie. Pieniądze będzie można również wpłacać na specjalnie utworzone konto zbiórki dla pilskich artystów, więcej szczegółów już wkrótce! – dodają pomysłodawcy.

W koncercie wezmą udział takie zespoły, jak:

– ALIANS,
– ALL THE PLAYERS,
– QULTURKA,
– N.O.C.,
– MIRON NALEPA BAND.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *