WICEPREMIER EMILEWICZ PRZED PLACEM BUDOWY HALI PRZY POLA

W sobotę w Pile gościła wicepremier Jadwiga Emilewicz, wcześniej Minister Rozwoju w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Z dziennikarzami spotkała się w nieprzypadkowym miejscu, w pobliżu budowanej hali sportowej dla Liceum Mistrzostwa Sportowego przy ul. W. Pola. Ta inwestycja powstaje dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu, w wysokości 6 mln zł. Dzięki pomocy pilskich posłów Marty Kubiak, Grzegorza Piechowiaka i Marcina Porzucka została ona wpisana do „Rządowego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”. Całkowity koszt jej budowy to ponad 14,7 mln zł.

Wicepremier Emilewicz przyznała, że tempo budowy jest imponujące, a sama inwestycja prezentuje się okazale i z pewnością spełni oczekiwania dzieci i młodzieży oraz mieszkańców, którzy będą z niej korzystać.

– Takich przykładów wsparciu rządu dla inwestycji w powiecie pilskim jest znacznie więcej. Na przykład dzięki środkom pozyskanym z dotacji państwowej w wysokości ponad 1,8 mln zł w Szpitalu Specjalistycznym w Pile powstała pracownia elektrofizjologii, w ktorej od 2019 r. z powodzeniem wykonywane są zabiegi ablacji, leczące zaburzenia rytmu serca. Z kolei przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych w wysokosci 1,2 mln zł możliwa była modernizacja blisko 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Zawada-Piła, która jest już na ukończeniu – podkreślił Arkadiusz Kubich, wicestarosta. 

Warto rónież przypomnieć, że w czasie pandemii Powiat Pilski na pomoc przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej pozyskał 50 mln zł.

Jak podkreśliła wicepremier Jadwiga Emilewicz temu rządowi przyświeca główny cel – rozwój kraju poprzez inwestycje, a nie dryfowanie, co jej zdaniem proponuje opozycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *