wtorek, 18 czerwca, 2024

Wkrótce koniec głosowania w sondzie

W piątek w samo południe zakończy się rekordowe w historii naszego portalu głosowanie. Przez ostatnie dni notowaliśmy historycznie wysoki ruch, za który już teraz obu zaangażowanym stronom dziękujemy. A jutro okaże się, która z opcja ostatecznie zasłuży na wygraną.

 

Sonda dotycząca nazwy dla ronda znajdującego się u zbiegu Bydgoskiej, Kusocińskiego i Okólnej szybko przestała być sprawą wyłącznie pilską i w środę oraz czwartek odnotowaliśmy kilkadziesiąt tysięcy wejść na nasz portal. Dyskusja rozgorzała także pod informacją o przyszłości tego ronda, a z komentarzy wynika, iż swój pomysł próbują przeforsować przede wszystkim dwa środowiska – KOD oraz bardzo szeroko pojmowani narodowcy/patrioci.

 

Bez względu na to, która opcja ostatecznie wygra w naszej sondzie, już dziś dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, szczególnie za te naprawdę merytoryczne komentarze osób zaangażowanych w głosowanie, które niestety stanowią małą część całości.

 

Jutro po godzinie 12 dowiemy się, która opcja zwyciężyła w naszej sondzie. Na ostateczne decyzje władz miasta przyjdzie nam jednak zapewne trochę zaczekać. Na razie nie wiemy, na którą stronę przechyli się szala zwycięstwa, ale pewne jest, że prezydent i Rada Miasta będą mieli twardy orzech do zgryzienia.

 

A może wybiorą pośrednie rozwiązanie i rondu przy Bydgoskiej zostanie nadana nazwa Żołnierzy Wyklętych, a Profesora Władysława Bartoszewskiego uhonoruje się w innym punkcie miasta lub na odwrót. W końcu rond ci u nas pod dostatkiem.

27 thoughts on “Wkrótce koniec głosowania w sondzie

 1. Mam nadzieję, że władze oddadzą hołd Żołnierzom walczącym o Wolną Polskę, o to, by obecne władze Piły mogły rządzić WOLNĄ Piłą, a nie pod wpływami innego kraju 😉 Szczególnie, że KODziarze afiszują się z tym, że np jedna osoba głosuje 100x 😉 podesłałabym screena, ale tutaj nie ma jak 🙂 Także to głosowanie to niestety jedna wielka ściema 🙂

   1. A próbowałaś słonko choćby trybem incognito? Większość sond nie pozwala głosować poprzez ciasteczko, które w trybie incognito nie jest zapisywane, a w zwykłej przeglądarce może być usunięte w sekundę. Jeśli dodatkowo sonda sprawdza IP, można to obejść tamperując nagłówek rządania, korzystając z proxy, VPNa, ISP ze zmiennym IP i na 1000 innych sposobów. Także dać da się zawsze, słonko.

  1. Zgadzamy się, że to jedna wielka ściema i tak jak gdzieś poniżej napisał Szefo, czas honorowo przyznać się do tego że i my głosujący na Wyklętych nie byliśmy święci. Zakończmy temat i poczekajmy na rozstrzygnięcie tej sprawy przez lokalnych polityków, jakby co, to podziękujemy im przy urnach wyborczych juz całkiem niedługo 😉

   1. Ann, sorry że tutaj, ale jesteś głupsza niz ustawa przewiduje. Ujawnianie sie w komentarzu że posiadasz screeny z zamkniętej grupy dyskusyjnej to totalna bezmyślność, mam nadzieję że wiesz jak zabezpieczyć kompa i nikt więcej nie będzie powtarzał tych bredni publicznie.

  1. Co Ci zrobił NIL, Inka, Pług, Pilecki, Zagończyk, Łupaszko?
   A co masz dzięki Bartoszewskiemu?
   Piszesz o jednym a ja mogę o dziesiątkach.

 2. Żal dupę ściska, gdy próbuje porównywać się Bohaterów Wyklętych i jednym „profesorem”, który poniżał wielu Polaków. Masakra! Jak wybierzecie Bartoszewskiego Piła upodli się w oczach Polaków, a właściwie „elity” Piły!

  1. Jolka, jeśli głosowałaś na Wyklętych to nie używaj wulgaryzmów, bo nie tylko sobie wystawiasz opinię ale i wszystkim,którzy głosowali tak jak ty, a przede wszystkim tym, o których teraz cały ten szum. Rynsztok zostaw w domu, szkole albo w kolejce do pośredniaka, tu godnie reprezentuj swoje poglądy, bo wstyd przynosisz.

 3. Dzięki Wyklętym mamy Wolną Polskę, a co mamy dzięki Bartoszewskiemu. Szala zasług jest po stronie Wyklętych. Dzięki Nim KOD może wyrażać swoje opinie.

  1. KOD może wyrażać swoje zdanie dzięki temu, ŻE MA SWOJE ZDANIE czyli wiedzę. Żołnierze wyklęci to mordercy i żadne wasze zaklinanie historii tego nie zmieni.

  2. Dzięki nim? A coś się zmieniło? I tak byliśmy 17 republiką.
   Poza tym ani Bartoszewski, ani wyklęci nie mają nic wspólnego z regionem.

  3. Pani emerytko, proszę nie grzeszyć niewiedzą podpartą oszczekiwaniem się. Zasług RZ nie sposób przecenić ale o Wolną Polskę walczyli również inni, przypisywanie im monopolistycznie tej zasługi jest dla nich samych krzywdzące i dla idei rozpropagowywania informacji o nich oraz godnym ich czczeniu. Więc niech Pani poczyta podręcznik do historii wnuczka a potem rusza do klawiatury. I żeby się Pani nie pomyło, to pisała osoba o nacjonalistycznych przekonaniach a nie jakaś tam bananowa młodzież…

 4. A czemu nie ma głosowania wyrażonego w liczbach głosów, tylko są wyrażone w samych w procentach? Bo inaczej pachnie mi tu manipulacją/próbą fałszowania wyników sondy…
  Tak ciężko podać: głosowało dotychczas 800 osób (na przykład)… z czego 350 głosów opowiedziało się za A, 350 osób za B, 400 nie miało zdania (C).
  I obok głosów podane wyniki: w procentach…

 5. To głosowanie to jedna wielka ściema. W czwartek popołudniu nie można już było głosować, bo pojawiła się informacja „this poll is closed!” przy stanie 52% do 48% dla prof. Bartoszewskiego. Gdy wieczorem głosowanie zostało wznowione, stan wynosił 33% do 67%. Gratuluję portalowi twoja.pila.pl rzetelności i uczciwości.

  1. Głosowanie nie zostało wznowione wieczorem, tylko po kilku chwilach od pojawienia się takiej informacji, gdy tylko otrzymaliśmy wiadomość o problemie. Tak więc to ja gratuluję próby manipulacji, tyle że nieudanej.

   1. Panie Krzysztofie, czas przyznać że i my narodowcy zawaliliśmy. Honor nie pozwala tego ukrywać. A co do rzetelności oraz profesjonalizmu przygotowania ankiety, to miejmy nadzieję że redakcję na przyszłość stać będzie na lepsze przygotowanie techniczne, tak aby podobne sytuacje się nie wydarzyły w przyszłości.

 6. Szanowni Państwo, w ferworze emocji, zapomnieliśmy o co walczymy także i my ŚRODOWISKA PATRIOTYCZNE. Nie ukrywajmy, że poza chęcią wyrażenia opinii i poparcia jedynego dla nas słusznego rozwiązania, chcieliśmy po prostu dowalić KODowi. To nie wymaga tłumaczenia, druga strona bowiem zachowała się podobnie. Obrzydzeniem jako prawdziwego Polaka, napawa mnie fakt, że to co miało pozostać wewnątrz organizacji ktoś wyniósł na zewnątrz, mało tego opublikował. Wiemy że macie swoich ludzi, którzy kręcą się wokół nas i węszą, niech nie dziwi że i my zapuściliśmy swoje psy gończe, chociaż teraz wydaje mi się to zwykłe kundle były, na wasze podwórko. Jednakże jako człowiek honorowy, nie oczekuję od KODu przeprosin ani za styl ani za sposób głosowania, bo my robiliśmy dokładnie to samo (tak na marginesie, ciulowi jesteście że wśród tylku tysiecy członków porządnego skrypciarza nie macie, żeby Wam postawił bota). Tym samym w imieniu swoim i wielu innych zaangażowanych w pracę na rzecz silnej i niezależnej Polski proponuję żeby władze miasta nie brały pod uwagę głosowania, jako nie miarodajnego, gdyż zostało ono podrasowane przez obydwie strony, niech wybiorą wg. własnego uznania, my ich decyzję ocenimy przy urnach wyborczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *