piątek, 19 lipca, 2024

Włamał się do monopolowego. Za kratki może trafić na 10 lat

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Mężczyzna odpowie za włamanie do sklepu monopolowego i kradzież alkoholu i papierosów. Pokrzywdzony oszacował starty na kwotę ponad pół tysiąca złotych. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

 
Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 stycznia br. w centrum miasta Piły. Do jednego ze sklepów monopolowych, po uprzednim uszkodzeniu drzwi wejściowych wszedł nieznany sprawca. Łupem amatora cudzego mienia padło kilka butelek wódki oraz wyroby tytoniowe. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad pół tysiąca złotych. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

 

 

Śledczy przeanalizowali kompleksowo zebrany materiał i wpadli na trop włamywacza, którym okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. 13 stycznia br. pilscy kryminalni zatrzymali mężczyznę na terenie Trzcianki. Przyznał się do popełnionego czynu. Oświadczył, że na pieszo przyszedł do Piły i gdy był już na miejscu, postanowił włamać się do sklepu, ponieważ chciał się napić alkoholu i zapalić papierosa.

 

 

Zatrzymany to 34-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia. Był już wielokrotnie karany za kradzieże i włamania.

Podkom. Żaneta Kowalska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *