piątek, 19 lipca, 2024

Z książką i bez samochodu

Jeśli masz dowód rejestracyjny swojego samochodu lub chociażby ulubioną książkę w ręku, możesz skorzystać z darmowego przejazdu autobusami miejskimi. 22 września w Europejskim Dniu Bez Samochodu MZK przygotował dla pasażerów ciekawą ofertę.

 

Kolejny rok z rzędu z autobusów miejskich będzie można korzystać przez jeden dzień bezpłatnie, jeśli jest się właścicielem samochodu. Wszystko po to, by zachęcić pilan do wyboru środków transportu zbiorowego, a nie indywidualnego. To nie tylko zysk dla miejskiego przewoźnika, ale jak mówią statystyki również działanie typowo ekologiczne. Organizatorzy powołują się bowiem na dane, które mówią, że zamieniając samochód na autobus przyczyniamy się do 14-krotnie mniejsze emisji dwutlenku węgla do atmosfery oraz do 13-krotnie mniejszego zużycia paliwa.

 

Z tego też powodu właśnie 22 września, a więc podczas Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu biletem obowiązującym na wszystkich liniach obsługiwanych przez autobusy MZK będzie nie tylko ten papierowy, używany na co dzień, ale także dowód rejestracyjny pojazdu, który wystarczy okazać w czasie kontroli.

 

Na tym jednak nie koniec niecodziennych działań MZK. Również 22 września biletem uprawniającym do przejazdu autokarem miejskim będzie…książka. Tego dnia w godzinach od 15 do 17 po ulicach naszego miasta będzie kursował specjalny autobus, w którym będzie można poczytać swoją ulubioną książkę, nie martwiąc się tym, że przegapimy swój przystanek. Przystankiem początkowym będzie Regionalne Centrum Kultury, skąd o godzinie 15:00 linią nr 5 przeniesiemy się najpierw na osiedle Górne, a później na Podlasie. Stamtąd czeka nas transport na Zieloną Dolinę i dalej pojedziemy linią nr 2 przez centrum, Staszyce, aż na Plac Zwycięstwa. Tam autobus zakończy swój bieg, a podczas całej podróży pasażerom towarzyszyć będą aktorzy Teatru Wirtualnego, którzy także będą czytać swe ulubione książki. Poniżej prezentujemy rozkład jazdy „autobusu kulturalnego”.

 

autobus

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *