piątek, 12 lipca, 2024

Zajezdnia do remontu za 3 mln zł

Blisko 3,2 mln zł będzie kosztowała modernizacja zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji. To pierwsza z wielu inwestycji, które zaplanowano na najbliższe miesiące z wykorzystaniem wsparcia środkami unijnymi.

 

MZK jeszcze w tym roku planuje zakupić nowe, bardziej ekologiczne pojazdy, a w przyszłości stworzone zostaną centra przesiadkowe, jak również wykonany system dynamicznej informacji pasażerskiej. Na razie jednak spółkę czeka modernizacja samej zajezdni.

 

– To zadanie będzie się składało z dwóch elementów: modernizacja zajezdni autobusowej i przebudowa sieci cieplnej. Jeśli chodzi o tą pierwszą to będzie nowa kostka betonowa, budowa kanalizacji deszczowej, wymiana nawierzchni, stacji paliw, parkingów dla rowerów i przebudowa wewnętrznych placów manewrowych, jak i wykonanie drogi do hamowania, by pojazdy można było sprawdzić przed wyjazdem – powiedział Tadeusz Majewski, prezes MZK.

 

Przetarg na wykonanie wszystkich zadań wygrała pilska firma Asta-Bud, która drugą z najlepszych ofert pobiła o zaledwie trzy tysiące złotych, co przy kontrakcie opiewającym na kwotę ponad 3 mln zł jest różnicą minimalną. Większość prac będzie prowadzona w okresie wakacji, gdy ruch w zajezdni jest najmniejszy. Zgodnie z zapisami umowy, wszelkie prace mają zostać zakończone pod koniec września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *