wtorek, 18 czerwca, 2024

Zakaz odwiedzin pacjentów w pilskim szpitalu

W związku z dużym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Europie, dyrekcja pilskiego Szpitala Specjalistycznego podjęła decyzję o wprowadzeniu zakazu odwiedzin. Nie będzie on dotyczył tylko ciężko chorych pacjentów oraz dzieci, ale również tu będzie można odwiedzać bliskich tylko w ograniczonym zakresie.

  • Działamy profilaktycznie i by nie narażać pacjentów na jakiekolwiek zagrożenie z zewnątrz, podjęta została decyzja o wstrzymaniu wizyt w Szpital Specjalistyczny W Pile – poinformował starosta pilski Eligiusz Komarowski. – Wyjątki dotyczą tylko osób ciężko chorych i dzieci. Ich odwiedzić może tylko jedna – podkreślam – zdrowa osoba.

Na razie nie podano informacji jak długo obowiązywać będzie zakaz, więc przyjdzie nam zapewne czekać na jego oficjalne odwołanie. Jednocześnie jednak starosta pilski podkreślił, że nie ma powodów do paniki.

  • Apeluję do mieszkańców o rozwagę, a do mediów o przekazywanie rzetelnych informacji o koronawirusie. Nie ma żadnych powodów do paniki, najważniejsze przestrzegajmy zasad higieny – dodał starosta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *