Zakupy z niespodzianką

75, a przy ociąganiu się nawet 95 złotych kary można zapłacić za korzystanie z parkingu przy sklepach Decathlon czy Media Markt w Pile. Warunkiem uniknięcia kary jest wprowadzenie numeru rejestracyjnego swojego pojazdu do urządzenia ustawionego przed wejściem. Niemniej dyskusja na ten temat od kilkudziesięciu godzin toczy się w sieci. 

Przed wjazdem na parking widnieje tabliczka „Teren prywatny”, jednak mało kto zastanawia się co może się kryć za tą informacją. Tymczasem okazuje się, że kierowcy, którzy pozostawiają tam swoje auta, a nie pobiorą bezpłatnego biletu narażają się na przykre konsekwencje finansowe. Kara może wynosić 75 zł lub nawet 95 zł, jeśli będziemy ociągać się z jej opłaceniem. 

To sposób na kierowców, którzy tuż po uruchomieniu sklepów przy ul. Zygmunta Starego 20 traktowali parking jak kolejny bezpłatny w naszym mieście zostawiając swoje pojazdy na wiele godzin, a często dni, uniemożliwiając tym samym pozostawienie samochodów prawdziwym klientom. 

Sposobem miały być właśnie urządzenia parkingowe, których działanie jest dość proste. Otóż każdy, kto robi zakupy w tej lokalizacji musi po prostu wprowadzić numer rejestracyjny swojego pojazdu i odebrać bilet potwierdzający ten fakt. Innym, choć już nieco bardziej skomplikowanym sposobem, ale za to działającym również po fakcie, jest przedstawienie zarządcy parkingu paragonu potwierdzającego, iż danego dnia dokonywaliśmy zakupów w tym miejscu. Wówczas kara może zostać anulowana. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *