piątek, 19 lipca, 2024

Zamiast na dziecko, pieniądze wydała na swoje potrzeby

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że 19-letnia kobieta zawiadomiła pilską jednostkę o niepopełnionym przestępstwie. Mieszkanka Piły zgłosiła kradzież pieniędzy w kwocie blisko 4 tys. złotych, które miała przeznaczyć na wyprawkę dla dziecka. W rzeczywistości wydała je na swoje potrzeby. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosiła się 19-letnia mieszkanka Piły i poinformowała, że skradziono jej pieniądze w kwocie blisko 4 tys. złotych. Jak oświadczyła młoda kobieta, gotówkę schowała w szafce stojącej w pokoju. Pokrzywdzona przekazała funkcjonariuszom, że o kradzież podejrzewa jednego z członków rodziny, który w ostatnim czasie był u niej w mieszkaniu.

 

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się pilscy kryminalni. Przeanalizowali zeznania świadków oraz pozostałych zgromadzonych materiałów w prowadzonym postępowaniu. Jednak od początku zgłoszenie wydawało się dość podejrzane. W trakcie działań policjanci ustalili, że zgłoszone zdarzenie wcale nie zaistniało. W rzeczywistości 19-latka wzięła dwa miesiące temu pożyczkę, którą miała przeznaczyć na wyprawkę dla dziecka, gdyż jest w zaawansowanej ciąży. Jednak pieniądze wydatkowała na inne swoje potrzeby. W związku z tym, że miała ze swoją matką pójść kupić wózek oraz łóżeczko dla malucha, wystraszyła się i postanowiła zgłosić kradzież pieniędzy.

 

23 października br. 19-letnia kobieta usłyszała zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Teraz grozi jej kara więzienia nawet do 2 lat.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile apelują i przypominają, aby osoby, które zawiadamiają o przestępstwach, miały świadomość odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania oraz powiadomienie o przestępstwie jakiego nie było.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *