ZŁOTA TARCZA DLA TECHNIKUM NR 3 Z PILSKIEGO EKONOMIKA

Szkoły średnie prowadzone przez Powiat Pilski na dużo wyższych pozycjach w rankingu miesięcznika i Fundacji Edukacji „Perspektywy” 2020 niż jeszcze rok temu.
Historyczny skok w górę wykonało Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile. 
Z 348 miejsca w kraju awansowało na 71 miejsce, w Wielkopolsce na 4 i zdobyło Złotą Tarczę. Pierwszą w historii. Rok temu szkoła miała brązową, a dwa lata temu srebrną.

– Cieszymy się ogromnie, zdobyliśmy trzy miejsca na podium, obecnie mamy najwyższe. To zasługa wszystkich nauczycieli i naszych uczniów, którzy lepiej wypadli na egzaminach maturalnych z przedmiotów ogólnych, jak i zawodowych, a także odnosili sukcesy w wielu konkursach i olimpiadach, zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i krajowym – mówi Magdalena Michalska, dyrektor szkoły. 
Technika były oceniane według czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.
Z pewnością  ogromne znaczenie miały sukcesy dwóch uczniów Janka Koplina i Kamila Brzezińskiego w krajowym finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich Bydgoszcz 2018.

Technikum nr 3 w Pile kształci uczniów w zawodach technik ekonomista, technik reklamy i technik informatyk. Uczęszcza do niego 472 uczniów. Złotą Tarczę dla szkoły, 10 stycznia na gali w Poznaniu, odebrała Monika Jeż, zastępca dyrektora szkoły
– Gratuluję całej kadrze, dyrekcji oraz uczniom, że tak podnieśli poziom nauki i wyniki uzyskiwane na olimpiadach. To pierwszy taki wynik w historii naszych szkół średnich, mieliśmy srebrne i brązowe tarcze, ale złota jest pierwsza – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W pierwszej 500 w rankingu techników znalazły się jeszcze Technikum nr 2 z Zespołu szkół przy Teatralnej w Pile oraz Technikum nr 4 z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile.

Warto odnotować, że znacznie lepiej w rankingu, niż przed rokiem wypadło również I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile. Wśród liceów ogólnokształcących zajęło 477 miejsce w kraju, a w województwie 40 i zdobyło srebrną tarczę. Dla porównania przed rokiem szkoła zajęła 600 miejsce w kraju. Zanotowała więc znaczący skok w górę, w rankingu Wielkopolski rownież.
– I LO na pewno zasługuje na znacznie wyższą pozycję w rankingu, ale cieszę się, że następuje progres i gratuluję kadrze i uczniom.  Wierzę, że szkoła ta jest na najlepszej drodze, by odzyskać dawny prestiż. Nie bez znaczenia moim zdaniem była również zmiana dyrektora szkoły, która miała miejsce w 2018 roku.  Życzę pani dyrektor Angelice Zygmunt, by konsekwentnie realizowała swój plan powrotu szkoły do jak najlepszych tradycji tej placówki – podsumowuje starosta Eligiusz Komarowski.

Uczniowie, którzy przyczynili się do sukcesu Technikum nr 3 w ZSE w Pile:
I miejsce Wacek Mateusz, II Klaudia Sokołowska i Gracjan Zygmunt, III Patrycja Mantaj i Hubert Szymanek w konkursie „Młody Przedsiębiorca”
Konkurs „Będę biznesmenem Bebi” wyróżnienie Patrycja Mantaj i Hubert Szymanek
Janek Koplin i Kamil Brzeziński finaliści Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich w Bydgoszczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *