ZMIANA NA STANOWISKU ETATOWEGO CZŁONKA ZARZĄDU POWIATU W PILE

23 września podczas sesji Rady Powiatu w Pile uroczyście podziękowano Marii Bratkowskiej za blisko 3-letnią pracę na stanowisku Etatowego Członka Zarządu Powiatu w Pile, która ze  względu na stan zdrowia złożyła rezygnację i przeszła na emeryturę. Radni wybrali również nowego Etatowego Członka Zarządu, został nim Krzysztof Sadowski. 
– W imieniu Zarządu Powiatu dziękuję, że przez blisko trzy lata zawsze mogliśmy liczyć na Pani merytoryczne wsparcie, na Pani doświadczenie w pracy samorządowej  i administracji publicznej. Ale w życiu czasem trzeba dokonać trudnych wyborów. Życzę Pani nabrania sił, dużo zdrowia i jak wielokrotnie mówiłem – jestem otwarty na dalszą współpracę – powiedział Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.

Maria Bratkowska zanim w 2018 roku dołączyła do  pracy w Zarządzie Powiatu m.in. dwie kadencje była burmistrzem Wyrzyska, a 14 lat pracowała w Regionalnej Izby Obrachunkowej.
– Łącznie przepracowałam 42 lata. Praca w Zarządzie Powiatu była dla mnie niezwykle ważna i dużym wyzwaniem. Dziękuję za ten wspólny czas, za pracę dla dobra mieszkańców gmin powiatu pilskiego. Teraz muszę podreperować własne zdrowie i nabrać sił – wyznała. 
W związku z rezygnacją Marii Bratkowskiej ze stanowiska podczas sesji radni dokonali wyboru nowego Etatowego Członka Zarządu Powiatu w Pile.
Został nim Krzysztof Sadowski, z wykształcenia geodeta, budowlaniec i finansista z doświadczeniem w pracy na stanowiskach związanych z samorządem (jednostki komunalne) i administracją państwową.
– Wierzę, że wniosę trochę świeżego spojrzenia i kompetencje, które przyczynią się do rozwoju powiatu pilskiego. Liczę na dobrą współpracę – zadeklarował Krzysztof Sadowski. 
 – Gratuluję, jestem przekonany, że nasza współpraca będzie się dobrze układała – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.
_______
Krzysztof Sadowski ukończył Studia Inżynierskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie o kierunku Geodezja i Gospodarka Przestrzenna o specjalności Geodezja i Szacowanie Nieruchomości. W 2010 r. zdobył tytuł magistra w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku o kierunku Finanse i Rachunkowość, specjalizacja – Gospodarowanie Nieruchomościami.
Pracę zawodową rozpoczął w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Suszu. W 2008 r. po przekształceniu zakładu został kierownikiem dwóch działów – Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Zakładu Oczyszczania Miasta i Transportu. W 2011 r. prowadził własną działalność gospodarczą z zakresu usług budowlanych. Od 2014 r. do 2016 r. w Votum S.A. zajmował się obsługą klientów poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Od 2016 do sierpnia 2019 r. pełnił stanowisko kierownika iławskiego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddziału Regionalnego w Olsztynie. W 2019 r. zamieszkał w Pile, do czasu powołania na stanowisko Etatowego Członka Zarządu Powiatu w Pile prowadził własną działalność gospodarczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *