piątek, 19 lipca, 2024

Zmiana organizacji ruchu przy Cmentarzu Komunalnym

1 listopada, w rejonie Cmentarza Komunalnego w Pile nastąpi zmiana organizacji ruchu. Poniżej prezentujemy szczegółowe zmiany i zasady obowiązujące w Dniu Wszystkich Świętych. Apelujemy także o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów przez podróżujących zarówno w dzień samego Święta, jak i dni poprzedzające.

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych, który poprzedzony jest długim weekendem. Dlatego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego od dziś rozpoczynają swoje działania. Policjanci ze szczególną uwagą przyglądać się będą zachowaniu kierowców oraz reagować na wszelkie popełniane przez nich wykroczenia.

Apelujemy zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Okres poprzedzający 1 listopada, jak i sam Dzień Wszystkich Świętych będzie cechować się dużym natężeniem ruchu. To ważne, aby nie tylko stosować się do obowiązujących przepisów, ale również zachowywać się odpowiedzialnie i przewidywać zachowania innych uczestników.

Zmiany organizacji ruchu drogowego w rejonie Cmentarza Komunalnego w Pile będą obowiązywać tylko 1 listopada. Mimo to funkcjonariusze przez cały weekend oraz poprzedzający święto poniedziałek będą obserwować natężenie ruchu, a w przypadku wystąpienia utrudnień – będą kierować ruchem w najbardziej newralgicznych miejscach. W tym momencie również apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wydawanych przez policjantów poleceń.

W Dzień Wszystkich Świętych, podobnie jak w latach ubiegłych, nastąpi zmiana organizacji ruchu. Dojazd do cmentarza będzie możliwy z dwóch stron – od alei Poznańskiej oraz od strony obwodnicy przy ul. Przemysłowej. Należy jednak pamiętać, że zarówno na ulicy Motylewskiej, jak i Przemysłowej obowiązuje ruch jednostronny z wyłączeniem autobusów komunikacji miejskiej, dla których dopuszczony został ruch w obie strony na ulicy Przemysłowej. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą na bieżąco kierować pojazdy wyznaczonymi drogami i wskazywać dozwolone miejsca postoju.

Zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnych przejazdów liniami specjalnymi pilskiej komunikacji miejskiej. To rozwiązanie pozwoli nie tylko bezpiecznie dotrzeć na teren cmentarza, ale również zaoszczędzić czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *