Żużel ma wrócić do Piły. Już od sezonu 2022

PKŻ Polonia Piła – taką nazwę ma nosić nowy klub żużlowy, który ma reprezentować Piłę w przyszłym sezonie w drugiej lidze żużlowej. 

Jeszcze niedawno spekulowano na temat uruchomienia w Pile drużyny rezerwowej jednego z ekstraligowych zespołów. Wśród najbardziej zainteresowanych wymieniano Apator Toruń i Stal Gorzów. Ostatecznie jednak za odbudowę żużla w Pile zabierze się grupa biznesmenów, a prywatnie przyjaciół i fanów żużla – Maciej Polny, Paweł Woźniak, Robert Sikorski i Zbigniew Leszczyński.

Pierwszy ze wspomnianych prowadzi firmę organizującą eventy żużlowe. Ostatni z kolei jeszcze w poprzednim sezonie był sponsorem Polonii Bydgoszcz, a w tym sezonie będzie wspierał finansowo GKM Grudziądz. Od sezonu 2022 panowie połączą siły, by prowadzić Pilski Klub Żużlowy Polonia Piła. 

Wsparcie tej inicjatywie okazał już Urząd Miasta Piły, w imieniu którego list intencyjny podpisał prezydent Piotr Głowski. Z kolei MOSiR zapewnia o przeprowadzeniu przebudowy stadionu przy Bydgoskiej, choć tak, jak informowano kilka miesięcy temu, duża część prac ma być uzależniona od pozyskania środków zewnętrznych, głównie z Ministerstwa Sportu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *