Kolejna zmiana trenera w Enei PTPS

Mirosław Zawieracz został nowym trenerem zespołu Enea PTPS Piła. Ze znanym w Pile szkoleniowcem podpisano dwuletnią umowę.

54-letni szkoleniowiec do Piły powraca po sześciu latach, które spędził prowadząc takie drużyny jak BKS Bielsko-Biała, Wisła Warszawa oraz Budowlanych Toruń. Współpraca Mirosława Zawieracza z pilskim klubem rozpoczęła w 2009 roku kiedy został asystentem trenera Wojciecha Lalka. Początek pracy szkoleniowca w PTPS-ie, był zarazem jego debiutem w żeńskiej siatkówce. W sezonie 2010/2011 roku przejął grający w I lidze pilski zespół, który na powrót wprowadził do najwyższej klasy rozgrywkowej. W kolejnych sezonach prowadzone przez niego pilanki zajęły dwukrotnie szóste miejsce w PlusLidze Kobiet. Pod jego wodzą PTPS dwukrotnie znalazł się również w gronie ćwierćfinalistów Pucharu Polski.

-Z trenerem  Zawieraczem, rozmawialiśmy już w roku ubiegłym. Wówczas widocznie nie było nam dane podpisać umowy… W tym roku natomiast szybko doszliśmy do porozumienia. Podpisaliśmy dwuletni kontrakt, który – taką mam nadzieję – da satysfakcję obu stronom – powiedział prezes Enei PTPS Radosław Ciemięga.

Przed nowym trenerem postawiono zadanie wywalczenia wyższego niż dziewiąte miejsce w lidze, które stało się udziałem pilskiego klubu w minionych rozgrywkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *